"OVAJ SASTANAK MOŽE DA POSTANE ISTORIJSKI" Oglasio se Zelenski nakon susreta sa Trampom u Vatikanu
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski rekao je danas da je sa predsednikom SAD Donaldom Trampom u Rimu, gde obojica borave povodom sahrane pape Franje, razgovarao o ''potpunom i bezuslovnom prekidu vatre'', kao i o trajnom miru u Ukrajini.
Foto: Tanjug/Ukrainian Presidential Press Office via AP
- Dobar sastanak. Mnogo smo razgovarali jedan na jedan. Nadamo se rezultatima u svemu što smo obuhvatili. Zaštita života naših ljudi. Potpuno i bezuslovno prekid vatre. Pouzdan i trajan mir koji će sprečiti izbijanje novog rata - rekao je Zelenski.
On je, u objavi na mreži X, dodao da ovaj ''simboličan sastanak'' sa Trampom može da postane ''istorijski'' ukoliko se postignu zajednički rezultati.
Portparol ukrajinskog predsednika je izjavio da su se Tramp i Zelenski dogovorili da danas nastave razgovore i potvrdio da njihovi timovi rade na organizaciji tog susreta, dok je iz Bele kuće potvđeno da je razgovor bio produktivan.
Do razgovora je došlo nakon što su Sjedinjene Američke Države zapretile da će odustati od svojih napora za posredovanje u miru u Ukrajini, i nakon što je Tramp ranije ove sedmice osudio Zelenskog zbog njegovih komentara da Ukrajina neće priznati rusku kontrolu nad Krimom.
(Tanjug)
Preporučujemo
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)