"JESAM LI TO REKAO?" Da li je Tramp zaista zaboravio kako je nazvao Zelenskog? (VIDEO)
ULAZAK Ukrajine u NATO se „neće desiti“, izjavio je američki predsednik Donald Tramp na početku sastanka sa britanskim premijerom Kirom Starmerom.
FOTO: Tanjug/AP
Govoreći u Ovalnom kabinetu, Tramp je naglasio da je njegov „prioritet broj jedan“ da se zaustave borbe jer je hiljade vojnika već poginulo.
Britanski premijer je istakao da namerava da razgovara sa Trampom o tome kako da se osigura da Moskva ne prekrši mirovni sporazum između Rusije i Ukrajine.
Međutim, Tramp je izrazio uverenje da će predsednik Rusije Vladimir Putin održati reč, dodajući: „Uveren sam da će, ako se dogovorimo, to biti ispoštovano“.
Na kraju sastanka, američkog predsednika su pitali da li je spreman ponovo da nazove Zelenskog diktatorom.
- Jesam li to rekao? Ne mogu da verujem da sam to rekao. Sledeće pitanje - odgovorio je Tramp.
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (0)