POLICIJA LA SAOPŠTILA: Skoro 50 uhapšenih tokom požara u Itonu i Palisejdsu kod Los Anđelesa
SKORO 50 osoba uhapšeno je zbog optužbi koje se odnose na pljačke, ometanja gašenja požara i vandalizam tokom požara u predgrađima Los Anđeles Iton i Palisejds, a bilo je hapšenja i zbog incidenta sa dronovima, saopštila je danas losanđeleska policija.
Foto Tanjug/AP/Damian Dovarganes
Policijska uprava Los Anđelesa izvršila je 14 hapšenja u gradu, rekao je pomoćnik načelnika policije Dominik Čoi, preneo je CNN.
-Tri (hapšenja) je bilo zbog policijskog časa, jedno zbog lažnog predstavljanja osobe da je vatrogasac, jedno zbog posedovanja alata za provalu, četiri zbog provale, jedan zbog vožnje kola pod uticajem alkohola, jedno zbog vandalizma i tri zbog pljačke radnji, rekao je Čoi.
Kancelarija šerifa okruga Los Anđelesa izvršila je 34 hapšenja, prema rečima šerifa Roberta Lune, uključujući četiri u zoni požara Palisejds tokom prethodne noći.
Vlasti su najavile da će krivično goniti ilegalne letove dronova nakon što se civilni dron sudario sa kanadskim avionom "Super Scooper" koji se borio protiv požara Palisejds prošle nedelje.
U okrugu Los Anđelesa od prošlog utorka besni više požara, od kojih su najveći u Itonu i Palisejdsu, u kojima je izgorelo ili je oštećeno više hiljada stambenih jedinica, a prema poslednjim informacijama u požarima je stradalo najmanje 24 osoba, a za velikim brojem nestalih se još traga.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
OPASNI VETROVI RAZBUKTAVAJU POŽAR U LOS ANĐELESU: Ugrozižava napredak vatrogasaca
13. 01. 2025. u 19:47
VATRENA STIHIJA GUTA GRAD ANĐELA: Načelnik vatrogasne službe upozorio na širenje požara
11. 01. 2025. u 21:18
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (0)