"SPREMITE SE ZA ODLAZAK IZ RUSIJE" Oštra poruka Zaharove: Dosta su se baškarili, vreme je da idu
POLjSKE diplomate treba da se pripreme za odlazak iz Rusije, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova, nakon saopštenja o proterivanju zaposlenih u ruskom konzulatu u Poljskoj.
Foto: Profimedia
- Dosta su se baškarili u Rusiji, vreme je da idu - istakla je Zaharova.
Ranije tokom dana portparol Ministarstva spoljnih poslova Poljske Pavel Vronski izjavio je da deset službenika Generalnog konzulata Rusije u Poznanju, uključujući troje diplomata, treba da napuste zemlju.
Ova odluka je doneta nakon što je ministar spoljnih poslova Poljske Radoslav Sikorski opozvao saglasnost za rad ovog predstavništva. Ono bi moglo da bude zatvoreno početkom novembra.
Nakon saopštenja o opozivu saglasnosti za rad ruskog konzulata, Ministarstvo spoljnih poslova Rusije obećalo je da će odgovor biti bolan.
Preporučujemo
MORALI DA ODLOŽE KONFERENCIJU: Rusko Ministarstvo spoljnih poslova na meti sajber napada
23. 10. 2024. u 11:25
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)