POČEO SAMIT LIDERA ZND U KREMLJU: Predsedava Putin (VIDEO)
U KREMLjU se održava sednica saveta lidera članica Zajednice Nezavisnih Država kojoj predsedava ruski predsednik Vladimir Putin.
Foto: Sputnjik printskrin
- Pre svega, hteo bih da istaknem da je saradnja u okviru ZND jedan od glavnih prioriteta spoljne politike Ruske Federacije - rekao je ruski lider na otvaranju sednice.
On je naglasio da Rusija smatra države ZND najbližim susedima, prijateljima i strateškim partnerima.
„Mi smo, naravno, posvećeni sveobuhvatnom jačanju naše saradnje, posebno je to cilj koncepta ruskog predsedavanja u tekućoj godini, kao i velikih planova odgovarajućih događaja“, dodao je predsednik Rusije.
Prema njegovim rečima, agenda će biti prilično opširna, velika pažnja će biti posvećena ekonomskim pitanjima i perspektivama daljeg proširenja trgovinsko-investicione interakcije u ZND.
Putin je, istovremeno, izrazio nadu da će rad biti plodotvoran, a diskusija tradicionalno otvorena i u poverljivom duhu.
Šef ruske države će najpre razmatrati teme sa agende u uskom sastavu, a zatim će se sednici pridružiti i članovi delegacija.
Prethodno, Putin je održao sastanke sa azerbejdžanskim predsednikom Ilhamom Alijevom i liderom Jermenije Nikolom Pašinjanom.
(Sputnjik)
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)