PUTIN DONEO ODLUKU: Ruski predsednik potpisao ukaz
PREDSEDNIK Vladimir Putin potpisao je ukaz o pružanju humanitarne podrške strancima „koji dele tradicionalne ruske duhovne i moralne vrednosti“.
Foto: Tanjug/AP
Kako se navodi u dokumentu, reč je o stranim državljanima i licima bez državljanstva koja se ne slažu sa politikom svojih država, koje nameću destruktivne neoliberalne stavove. Oni će moći da dobiju dozvolu za privremeni boravak u Rusiji bez obzira na kvotu koju je odobrila Vlada i bez podnošenja dokumenta koji potvrđuje poznavanje ruskog jezika, istorije i osnova zakonodavstva zemlje.
Takvim licima će se izdavati vize na tri meseca. Da bi se to realizovalo, biće potrebno da pošalju pisanu izjavu ambasadi ili konzulatu u kojoj navode razloge zašto upućuju zahtev.
Ruski lider je takođe naložio Ministarstvu spoljnih poslova da utvrdi spisak država koje nameću neoliberalne vrednosti. Taj spisak će odobriti Vlada.
Putin je dao Vladi mesec dana da obezbedi sprovođenje ukaza.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: LANSIRANA RUSKA RAKETA: Pogledajte kako Sojuz 2.1 nosi teretnu letelicu Progres
Preporučujemo
ZAVRŠEN SASTANAK PUTINA I ALIJEVA: Usvojena zajednička izjava, ovo su ključne tačke
19. 08. 2024. u 14:44
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)