POZNAT DATUM KLJUČNOG SUSRETA: Predsednik Palestine stiže kod Putina

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

11. 08. 2024. u 14:55

PREDSEDNIK Palestinske samouprave Mahmud Abas posetiće Moskvu od 12. do 14. avgusta, a očekuje se da će se sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom 13. avgusta, rekao je palestinski ambasador u Moskvi Abdelhafiz Nofal za RIA Novosti.

ПОЗНАТ ДАТУМ КЉУЧНОГ СУСРЕТА: Председник Палестине стиже код Путина

Foto: EPA

Prethodno je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo da će predsednik Palestinske samouprave Mahmud Abas uskoro posetiti Moskvu.

- Mahmud Abas će u bliskoj budućnosti posetiće Moskvu, razgovaraće se o razvijanju koordinisanih pristupa rešavanju situacije na Bliskom istoku - rekao je zamenik ministra spoljnih poslova RF Mihail Bogdanov.

Dodao je da će ovo biti veoma važan razgovor i zajednička analiza onoga što se dešava kako bi na Bliskom istoku zavladao mir i bezbednost na pravičnoj osnovi u skladu sa odlukama međunarodne zajednice.

Abas, čije putovanje se odvija u jeku sukoba na Bliskom istoku, pohvalio je ulogu Moskve u pokušajima da se reši palestinsko-izraelski sukob i postigne međupalestinsko pomirenje.

- Visoko cenimo ulogu Rusije u kvartetu međunarodnih posrednika i u Savetu bezbednosti UN, kao i njenu poziciju i podršku postizanju mira u skladu sa međunarodnim pravnim okvirom. Takođe visoko cenimo doprinos Rusije međupalestinskom dijalogu i zbližavanju pozicija palestinskih frakcija - rekao je Abas.

(RIA Novosti)

BONUS VIDEO: RUSKA SEVERNA FLOTA: Pogledajte vežbe protivpodmorničkog ratovanja u Barencovom moru

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: Žuta horda se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting