HAOS U FRANCUSKOJ, OPSADA PARIZA: Poljoprivrednici počeli blokadu auto-puteva, 15.000 policajaca spremno da reaguje

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

29. 01. 2024. u 14:36

FRANCUSKI poljoprivrednici na traktorima započeli su blokadu nekoliko auto-puteva kod Pariza.

ХАОС У ФРАНЦУСКОЈ, ОПСАДА ПАРИЗА: Пољопривредници почели блокаду ауто-путева, 15.000 полицајаца спремно да реагује

Foto: Profimedia

Prošlog petka na ulicama je bilo 17.500 poljoprivrednika i izvršeno je 113 blokada.

BFM TV javlja da su blokirane saobraćajnice u regionu Il de Frans.

Farmeri koji zahtevaju mere državne pomoći održavaju proteste u 40 komuna u Francuskoj, javila je televizija BFMTV, pozivajući se na neimenovani izvor u Nacionalnoj policiji.

U izveštaju se navodi da su do jutros organizovani protesti u 40 naselja širom zemlje.

Vlada je saopštila da će danas biti mobilisano 15.000 pripadnika policije da spreči ulazak traktora u „Pariz i veće gradove”.

Lideri sindikata najavili su ranije da će blokirati puteve kojima se ulazi u Pariz i druge veće gradove.

Francusko Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da neće dozvoliti potpunu blokadu puteva i da planira da rasporedi 15.000 policajaca i pripadnika žandarmerije, kako bi sprečilo remećenje javnog reda, preneo je TASS.

Situacija se dodatno zakomplikovala protestima taksista, koji nisu saglasni sa novim pravilima za prevoz bolesnih lica. Taksisti su zauzeli sve trake na putevima i voze minimalnom brzinom i tako usporavaju saobraćaj.

O situaciji sa poljoprivrednicima će predsednik Francuske Emanuel Makron da razgovara sa Savetom ministara.

(BFMTV/Agencije)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

GAVRILOVA MAJKA I MOJ PRADEDA...: Princip PREDAK našeg poznatog pevača (FOTO)