KAKO JE "KINŽAL" POSTAO NEVIDLJIV ZA UKRAJINCE: Detalji ruskog raketnog napada - otkriveno šta je sve uništeno

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

11. 01. 2024. u 12:00

RUSKI raketni napadi na vojnu infrastrukturu naneli su ogromnu štetu ukrajinskim oružanim snagama i uništili njihove veoma važne ciljeve, piše Azija tajms.

КАКО ЈЕ КИНЖАЛ ПОСТАО НЕВИДЉИВ ЗА УКРАЈИНЦЕ: Детаљи руског ракетног напада - откривено шта је све уништено

Foto: Jutjub/CGTN/Penny K/Svobodnaя strana

- Ukrajina nije mogla da presretne ruske supersonične rakete i Rusija je uništila vrlo važna sredstva protivvazdušne odbrane oko ključnih objekata, posebno u području Kijeva - navodi se u tekstu.

Ruske oružane snage su ometale rad radara sistema "patriot" i preopteretile ukrajinske sisteme protivvazdušne odbrane, piše autor.

U članku se navodi da je Ukrajina nakon ruskih raketnih napada hitno zatražila od NATO-a i Sjedinjenih Država da isporuče više projektila.

Foto: Novosti

Ranije je Ministarstvo odbrane saopštilo da su za nedelju dana Oružane snage Rusije izvele 41 udar na vojne objekte u Ukrajini, uključujući preduzeća vojnoindustrijskog kompleksa, aerodrome i arsenale.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (1)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju