SI ĐINPING U HANOJU: Kineski predsednik doputovao u posetu Vijetnamu
KINESKI predsednik Si Đinping danas je, u pratnji supruge, doputovao u glavni grad Vijetnama Hanoj, gde će boraviti dva dana, javila je vijetnamska agencija VNA.
Foto: AP
Si je došao u Vijetnam na poziv generalnog sekretara Komunističke partije Vijetnama (CPV) Ngujena Pu Tronga i njegove supruge, kao i predsednika Socijalističke Republike Vijetnama Vo Van Tuonga.
Ovo je treća Sijeva poseta Vijetnamu otkako je postao generalni sekretar Komunističke partije Kine i predsednik te zemlje, a dolazi kao recipročna poseta, nakon što je Ngujen posetio Kinu prošle godine.
BONUS VIDEO: LUKAŠENKO NAKON SASTANKA SA SIJEM: Želimo da Kina postane moćna sila
Preporučujemo
"GREŠKA PRETHODNE VLADE": Sada je i zvanično, Italija obavestila Peking o novoj odluci
06. 12. 2023. u 16:20
LUKAŠENKO NAKON SASTANKA SA SIJEM: Želimo da Kina postane moćna sila (VIDEO)
04. 12. 2023. u 11:39
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)