NE SME DA USPE U SVOM CILJU Šolc: Putin mora da učini prvi korak i povuče trupe
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc pozvao je danas ruskog predsednika Vladimira Putina da učini prvi korak ka mirnom rešavanju sukoba u Ukrajini.
Foto: Tanjug/AP
- On mora da povuče trupe - rekao je Šolc tokom posete Nutetalu u saveznoj državi Brandenburg, prenosi Rojters.
On je saopštio da trenutno nema znakova da se to dešava.
- Putin ne sme da uspe u svom cilju upotrebe sile za aneksiju delova susedne zemlje - rekao je Šolc.
Nemački kancelar je još jednom izrazio uveravanja da će Nemačka pomagati Ukrajinu za njenu odbranu od ruske agresije, koliko god je potrebno, prenose mediji.
BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
"RUSIJA BRANI SVOJE MORALNE VREDNOSTI" Putin: Biće sve više onih koji će želeti da se izvine
03. 11. 2023. u 14:31 >> 15:24
"U RUSIJU ILEGALNO STIŽE ORUŽJE IZ UKRAJINE": Putin naložio da se preduzmu mere
27. 10. 2023. u 14:24
PENTAGON OBJAVIO SNIMAK TORPEDOVANjA IRANSKE FREGATE! General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds osumnjičen da radi sa Mosadom?
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 19:04
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)