VANG JI U VAŠINGTONU: Bajden se sastao sa šefom kineske diplomatije
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden sastao se danas sa kineskim ministrom spoljnih poslova Vang Jijem u Vašingtonu, saopštila je Bela kuća.
Foto: Shutterstock
Bajden je naglasio da "i Sjedinjene Države i Kina moraju odgovorno da upravljaju konkurencijom koja postoji u njihovim odnosima i da održavaju otvorene linije komunikacije", navodi se u saopštenju, prenosi AP.
Dodaje se da je američki predsednik istakao da Vašington i Peking moraju da zajedno rade na rešavanju globalnih izazova.
Susret je bio poslednji u nizu kontakata na visokom nivou između dve zemlje dok istražuju mogućnost stabilizacije sve napetijih odnosa u vreme sukoba u Ukrajini i Izraelu, navodi američka agencija, prenosi Tanjug.
Preporučujemo
ORBAN POSLAO OŠTRU PORUKU BRISELU: "Evropa nije čekaonica za svet, već naš dom"
02. 06. 2026. u 14:03
OD BALTIČKOG DO CRNOG MORA: NATO posle incidenta sa dronom u Rumuniji jača istočno krilo
02. 06. 2026. u 13:49
LAVROV POTVRDIO: Rusija ostaje pouzdan snabdevač Jugoistočne Azije energentima i hranom
02. 06. 2026. u 13:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)