AMERIKA SE SPREMA ZA UDAR URAGANA: Južna Kalifornija na udaru

Biljana Ristivojević

18. 08. 2023. u 16:08

URAGAN Hilari je brzo ojačao do 4. kategorije i očekuje se da bi u petak uveče mogao da pogodio delove južne Kalifornije i donese jaku tropsku oluju.

АМЕРИКА СЕ СПРЕМА ЗА УДАР УРАГАНА: Јужна Калифорнија на удару

Foto Tanjug/AP

Američki Nacionalni centar za uragane saopštio je da je Hilari u 4 sata ujutru zadržao vetar brzinom od 230 km/h i da se očekuje da će nastaviti njegovo brzo pojačanje do petka pre nego što počne da slabi. Ipak, i dalje će biti uragan kada se u subotu uveče približi meksičkom poluostrvu Baja Kalifornija, a u nedelju će se približiti južnoj Kaliforniji kao tropska oluja.

Južnu Kaliforniju tropske oluje nisu pogodile od 1939. godine, naveli su iz centra.

Meksička vlada je produžila svoje upozorenje na uragane i tropske oluje prema severu za delove države Donja Kalifornija, a takođe je izdala nadzor za tropske oluje za delove kopnenog Meksika.

- Očekuje se da će jake padavine koje donosi Hilari uticati na jugozapad Sjedinjenih Država do sledeće srede, a vrhunac će dostići u nedelju i ponedeljak - saopštio je centar za uragane.

Zbog najavljenog pogoršanja vremena Space X odložio je lansiranje satelita iz baze u Kaliforniji sigurno do ponedeljka.

(Telegraf)

BONUS VIDEO: POŽARI NA TENERIFIMA SE NE SMIRUJU: Šteta je ogromna

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLJA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na Đuzepe Meaci