VAGNER NASTAVLJA DA POSTOJI I BEZ PRIGOŽINA: Regrutacija za odlazak u Ukrajinu u toku
KAKO prenosi Bi-Bi-Si, mnogi su spekulisali da bi se grupa Vagner mogla raspasti, ali to se više ne čini verovatnim.
Foto: Profimedia/Ilustracija/Javno vlasništvo
Pošto je osnivač plaćeničke grupe Vagner pristao da povuče svoje snage iz pohoda na Moskvu i ode u egzil u Belorusiju, sve je više pitanja o budućnosti Vagnerovih plaćenika, prenosi Bi-Bi-Si.
- Regrutacija je u toku - citira TASS neimenovanog radnika grupe u ruskom gradu Novosibirsku. Kako javlja dopisnik TSS-a, plakati koji promovišu službu sa Vagnerom ponovo su postavljeni, nakon što su uklonjeni u subotu tokom nereda.
U poruci objavljenoj ranije danas na Telegram kanalu Vagner grupe, koji tvrdi da je zvanični Vagnerov nalog, stoji:
"Regrutacija u Vagnerovu grupu je u toku u ovom trenutku [za odlazak] u zonu specijalnih operacija (Ukrajina)".
Oni su saopštili da kandidati moraju da predoče pasoš ili njegovu kopiju, a regrutacija će se obaviti u gradu Molkino u jugozapadnom regionu Rusije, gde se nalazi i vojni poligon.
BONUS VIDEO: POSLEDICE RUŠENjA BRANE - Ovako izgleda poplavljena Nova Kahovka
(Indeks)
Preporučujemo
POLjSKA DRHTI PRED VAGNEROM: Moravjecki strepi od napada - Ojačao granicu sa Belorusijom
26. 06. 2023. u 00:27
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)