"APELUJEM NA PREDSEDNIKA UKRAJINE VLADIMIRA ZELENSKOG" Prigožin: Borci Vagnerove grupe su gotovo u potpunosti opkolili Artjomovsk (VIDEO)
BORCI Vagnerove grupe su gotovo u potpunosti opkolili Artjomovsk, rekao je osnivač jedinice Jevgenij Prigožin u video-snimku koji je objavila njegova pres-služba na Telegram kanalu.
Foto: Printskrin/RT na russkom
- Divizije PMC Vagner praktično su opkolile Bahmut, ostao je jedan put. Izlaz se smanjuje - rekao je Prigožin.
- Apelujem na predsednika Ukrajine Vladimira Aleksandroviča Zelenskog. Nekad se profesionalna ukrajinska vojska borila, a danas vidimo sve više staraca i dece. Oni se bore, ali njihov život kod Bahmuta je kratak, ostalo je još dan-dva. Dajte nam priliku da napuste grad, grad je zapravo opkoljen - rekao je osnivač Vagnera.
Na snimku se takođe vide tri zatvorenika, stariji čovek i dva mladića, koji su takođe pozvali Zelenskog da dozvoli vojsci da napusti grad i vrati se svojim porodicama.
BONUS VIDEO:
RUSKI TENKOVI T-90M DEJSTVUJU U DONBASU: Pogledajte snimke Ministarstva odbrane Rusije
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ruske snage digle u vazduh ključni most do Bahmuta; (FOTO/VIDEO)
03. 03. 2023. u 06:53 >> 00:15
"IZAŠLI KRVAVI I PRETUČENI" Biković i Radonjić se potukli na Tajlandu - sve su potvrdili
02. 03. 2023. u 12:44
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)