RUSIJA NE POKAZUJE ZNAKE POPUŠTANJA: Stoltenberg o situaciji u Ukrajini - "Moramo biti spremni za dugoročnu podršku"
ZAPADNE zemlje moraju biti spremne da pruže dugoročnu podršku Ukrajini jer Rusija ne pokazuje znake popuštanja, upozorio je generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg.
Foto: Instagram/nato/mil_ru
Stoltenberg je rekao za Bi-Bi-Si da će vojna podrška osigurati opstanak Ukrajine kao suverene zemlje i primorati Rusiju da sedne i pregovara o prekidu rata.
- Ruska delimična mobilizacija, koja je počela u septembru, pokazala je da Moskva u ovom trenutku nema želju da okonča rat. Ukrajinske snage su imale zamah nekoliko meseci, ali znamo da je Rusija mobilisala mnogo više snaga, mnoge od njih su sada na obuci - rekao je on.
Gensek NATO tvrdi da to ukazuje kako je Rusija spremna da nastavi rat i da potencijalno pokrene novu ofanzivu.
- Sada moramo pružiti podršku Ukrajini, uključujući i vojnu, jer je to jedini način da ubedimo Rusiju da mora da sedne i pregovara, u dobroj veri i poštovanju Ukrajine kao suverene nezavisne nacije u Evropi - rekao je Stoltenberg.
On je dodao da ono što Ukrajina može da postigne za pregovaračkim stolom u potpunosti zavisi od snage na bojnom polju.
BONUS VIDEO: RUSKI TENKOVI U MARINKI - Snimci Narodne milicije DNR
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (14)