ORBAN ZA NOVU STRATEGIJU EU O RATU U UKRAJINI: Sedimo u automobilu kome su probušene sve četiri gume
MAĐARSKI premijer Viktor Orban kaže da je Evropskoj uniji potrebna nova strategija zbog rata u Ukrajini, koja će biti usmerena na mirovne pregovore, a ne sankcije.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Viktor Orban, evropski lider čija vlada održava dobre odnose sa Rusijom, upozorio je da celoj Evropi preti recesija, a da uvedene sankcije nisu uzdrmale Moskvu.
Smatra da je Evropskoj uniji potrebna nova strategija zbog rata u Ukrajini, koja će biti usmerena na mirovne pregovore.
- Cilj treba da bude postizanje mira, a ne dobijanje rata - poručio je Orban iz Rumunije.
Naveo je da je dosadašnja strategija Zapada počivala na četiri stuba: Prvi je da Ukrajina može da dobije rat pomoću NATO naoružanja, da će sankcije oslabiti Rusiju i destabilizovati njeno vođstvo, da će sankcije više pogoditi Rusiju nego Evropu i da će se svet stati uz Evropu.
Istakao je da ta strategija nije uspela i da vlade u Evropi padaju kao domine, a cene energenata rastu.
- Sedimo u automobilu kome su probušene sve četiri gume: jasno je da rat ovako ne može biti dobijen - rekao je Orban ističući da Ukrajina nikada neće dobiti rat na ovaj način jer ruska vojska ima apsolutnu dominaciju.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: VSU napala Donjeck fosfornim projektilima; Zelenski tvrdi da Ukrajinci napreduju ka Hersonu (MAPA/VIDEO)
23. 07. 2022. u 07:34 >> 01:04
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"SRBI SU UNIVERZUM DOBROTE" Rus objasnio zašto IPAK napušta našu zemlju - jedan problem presudio
RUS Vadim je istakao pozitivne aspekte života u Srbiji, uključujući dobrotu ljudi, sigurnost i dostupnost resursa.
14. 12. 2025. u 17:33
Komentari (5)