"TAKVA JE NAŠA KAUBOJSKA REALNOST": Peskov o novom udaru Zapada na Rusiju
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov nazvao je novom "kaubojskom realnosti" situaciju sa ruskim medijima u inostranstvu.
Foto: Profimedia
Peskov je u intervjuu televiziji NTV izjavio da Rusija treba da reaguje na takve napade, jer je "blokada celog sredstva informisanja u Evropi u suprotnosti sa samim evropskim duhom, svim normama i principima OEBS, svim mogućim".
- Međutim, na žalost, ni u Evropi, ni u SAD u poslednje vreme na te sitnice niko ne obraća pažnju i svi rade šta žele. Takva je naša kaubojska realnost u kojoj treba da delujemo sigurno, pažljivi, da budemo uporni, ali da ne pucamo sebi u nogu, već i da našim oponentima damo do znanja da se mi kategorično ne slažemo sa tim, ne pozdravljamo, niti ćemo ostaviti bez posledica - rekao je Peskov.
Ranije je nemački regulator za medije MABB primorao evropskog satelitskog operatora "Eutelsat 9B" da ukloni sa svoje platforme novi televizijski kanal na nemačkom jeziku "RT DE" koji emituje program iz studija u Moskvi.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: Najnoviji ruski dron "Orion" razneo metu u paramparčad
Preporučujemo
REKORDNE CENE GASA U EVROPI: Zemlje zakasnile sa nabavkom i skladištenjem
22. 12. 2021. u 16:30
MITROPOLIT ILARION: Patrijarh Kiril želi da se sastane sa papom Franjom
22. 12. 2021. u 12:16
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)