UOČI NUKLEARNIH PREGOVORA SA ZAPADOM: Iranska vojske započela vežbe u priobalju Omanskog zaliva
IRANSKA vojska započela je svoje godišnje vojne vežbe u priobalnom delu Omanskog zaliva, izvestila je jutros državna televizija.
Foto: Tanjug/AP Photo
Ovi vojni manevri izvode se na manje od mesec dana uoči predstojećih nuklearnih pregovora sa Zapadom.
U izveštaju se navodi da u vežbama učestvuju jedinice RV PVO, mornarice i kopnenih snaga, kao i da se manevri odvijaju na području od preko milion kvadratnih kilometara, istočno od strateški važnog Ormuskog moreuza kroz koji se transportuje gotovo 20 odsto ukupnog prometa nafte, preneo je AP.
Ova vežba se odvija u jeku pojačanih tenzija između Irana i SAD, a nakon jednostranog povlačenja Amerike iz nuklearnog sporazuma Irana sa svetskim silama koje je naredio bivši predsednik SAD Donald Tramp 2015. godine.
Za sada nije poznato koliko će trajati vežba združenih snaga svih rodova iranske vojske nazvana Zolfagar 1.400 koja ima za cilj „poboljšanje spremnosti u suočavanju sa stranim pretnjama i bilo kakvom mogućom invazijom“, navodi se u izveštaju državne televizije.
Američki zvaničnici saopštili su prošle nedelje da je Iran u oktobru zaplenio tanker za naftu pod vijetnamskom zastavom u Omanskom zalivu koji još uvek drži u svojoj luci.
BONUS VIDEO:
UZNEMIRUJUĆ VIDEO: Talibani snimili kako likvidiraju šefa policije
Preporučujemo
ALARMANTNE INFORMACIJE SA ZAPADA: Obogaćeni uranijum u Iranu "porastao" na 210 kilograma
05. 11. 2021. u 13:51
SAT VAM OTKUCAVA: Angela Merkel poručila Iranu - Vratite se za pregovarački sto
30. 10. 2021. u 20:16
ČETIRI SILE UPUTILE ZAHTEV IRANU: Raisi pozvan da se vrati nuklearnom sporazumu iz 2015.
30. 10. 2021. u 18:10
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)