VLADA UVELA ŠESTOMESEČNO VANREDNO STANJE: Vatrena stihija ne prestaje da besni na Siciliji
REGIONALNA vlada Sicilije proglasila vanredno stanje na šest meseci zbog vatrene stihije koja besni na italijanskom ostrvu od kraja jula.
Foto: Printscreen/Jutjub/QuotidianoNazionale/Fast World News
Predsednik regionalne vlade Nelo Musumeći poručio je putem Fejsbuka da je njegova odluka doneta zbog neočekivano visokih temperatura i nenormalnih vremenskih uslova, koji će predstavljati rizik i narednih nedelja, preneo je "Kanbera tajms".
U međuvremenu, u Kalabriji su pronađena tela muškarca i žene, na farmi u San Lorencu, nakon što je vatra zahvatila štalu i još jednu zgradu na imanju.
Par je pokušavao da spasi maslinik od plamena, kada je došlo do tragedije, javila je agencija Ansa.
Preporučujemo
NOSILI I DAVIDOVU ZVEZDU: Širom Italije protesti protiv novih restriktivnih mera
07. 08. 2021. u 23:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)