Hrvatski turizam pao 70 posto u prva četiri meseca 2020.
U Hrvatskoj je u prva četiri meseca ove godine boravilo 605 hiljada turista, koji su ostvarili 1,5 miliona noćenja, što je za 70 posto manje nego u istom periodu 2019. godine, prema podacima Državnog zavoda za statistiku.
Foto: AP
Posebno je teška situacija bila u aprilu, kada je došlo do ogromnog pada turističkih noćenja od čak 99 posto u odnosu na april 2019., dok je broj turista u komercijalnom smeštaju bio manji za čak 99,8 procenata, izvestila je Hina.
Domaći turisti su sa 1.483 dolaska i 8.062 noćenja u tim objektima u aprilu bili u minusu od 99, odnosno 98 posto respektivno, dok je stranih turista bilo 758 ili 99,9 odsto manje, a ostvarili su 26.001 nocehanja, što je 99 procenata manje nego u istom lanjskom mesecu.
"Turistički smeštajni objekti koji su u aprilu 2020. ostvarili noćenja stranih turista uglavnom su pružali uslugu smeštaja turistima koji zbog mera sprečavanja širenja bolesti kovid19 nisu mogli da se vrate u svoju zemlju prebivališta", naveli su iz Državnog zavoda za statistiku.
Dodaju da je u aprilu u komercijalnom smeštaju bilo najviše noćenja turista iz SAD-a, oko 17 posto, i iz Nemačke, oko 12 posto od ukupnih stranih noćenja.
Preporučujemo
IRAN OBORIO AMERIČKI F-15?! Koliko je PVO raketa patriot preostalo? Iran napada brodove u Ormuskom moreuzu
04. 03. 2026. u 06:59 >> 16:07
IRAN OBORIO AMERIČKI F-15?! Koliko je PVO raketa patriot preostalo? Iran napada brodove u Ormuskom moreuzu
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 16:07
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)