NOVINA U FBiH: Od danas kažnjavanje zbog pušenja
U Federaciji BiH danas je počelo izdavanje prekršajnih naloga, odnosno kažnjavanje za vlasnike svih objekata koji nisu uskladili prostore za pušenje s Pravilnikom o uslovima za posebne prostore za pušenje.
Tanjug
Kazne se odnose na vlasnike i korisnike ugostiteljskih objekata, zdravstvenih i socijalnih ustanova obuhvaćenih ovim Pravilnikom, aerodroma, kao i hotelskih i sličnih smeštajnih kapaciteta, koji nisu uredili posebne prostorije za pušenje prema kriterijumima definisanim Pravilnikom, koji je usvojen pre godinu dana.
- Od danas počinje izricanje prekršajnih naloga za sve objekte koji nisu ispunili uslove - istakao je Vedran Marčinko, pomoćnik federalnog ministra zdravstva za pravne poslove i EU integracije.
Određeni objekti imaju pravo da postave posebne prostore za pušenje, ali samo uz ispunjenje uslova precizno definisanim pravilnikom.
(Tanjug)
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)