PORED MINISTRA ZDRAVLJA, UHAPŠEN NAČELNIK KLINIKE: Detalji o akciji USKOK-a
RANO jutros, policija je izvršila pretres na adresi ministra zdravstva Vilija Beroša, u okviru istrage koja je u toku, a na meti je još nekoliko visokopozicioniranih lekara, među kojima su i direktori bolnica.
Foto: Printscreen
Na licu mesta su bila prisutna i forenzička vozila, a policija je blokirala pristup objektu dok je uviđaj bio u toku.
Kako piše Indeks, reč je o akciji USKOK-a, navodno zbog nabavke medicinske opreme na neurohirurgiji u zagrebačkoj Vinogradskoj bolnici.
Istraga se trenutno sprovodi pod njihovim nadzorom, a prema informacijama iz izvora bliskih istrazi, očekuje se još hapšenja u narednim danima.
Među osumnjičenima je navodno i jedan visoki državni službenik, a kako Indeks nezvanično saznaje, među uhapšenim lekarima je načelnik Klinike za neurohirurgiju KB "Sestara milosrdnica".
Uhapšeni načelnik je angažovao poznatog zagrebačkog advokata Ljubu Pavasovića Viskovića koji je potvrdio da je u pitanju njegov klijent, ali nije želeo da komentariše razlog hapšenja.
- Hapšenja i provođenje hitnih dokaznih radnji rezultat su istraga koje je prethodno sprovodio USKOK. Navedene radnje sprovode se na području Zagreba i Skradina u odnosu na više osoba, od kojih je jedno visoki državni zvaničnik, za koje se osnovano sumnja da su počinili koruptivna krivična dela. USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenih doneti odluku u daljem postupanju u predmetnom slučaju, o čemu ćemo blagovremeno obavestiti javnost - navodi se u saopštenju USKOK-a.
BONUS VIDEO:
HTELI DA UBIJU LUKU BOJOVIĆA: Uhapšena četvorica "kavčana" - u garaži nađen arsenal oružja
Preporučujemo
KIM DžONG UN OBIŠAO FABRIKU MUNICIJE: Poveo i kćerku, zajedno testirali oružje (FOTO)
12. 03. 2026. u 08:44
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)