HRVATI ZABRINUTI: Dosta medicinskog osoblja zaraženo omikronom
BRZINA širenja omikrona ozbiljno ugrožava hrvatski zdravstveni sistem, zbog zabrinjavajućeg broja zaraženih lekara i medicinskih sestara, koji su zbog toga van stroja, piše zagrebački Jutarnji list.
Foto: Depositphotos
Prema podacima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ), u zdravstvenim ustanovama je pozitivno ili u samoizolaciji ukupno 800 medicinskih sestara i 353 lekara.
KBC Split radi bez 36 lekara i čak 82 medicinske sestre, KBC Zagreb bez 29 lekara i 68 medicinskih sestara, KBC Rijeka bez 17 lekara i 37 medicinskih sestara.
- U utorak smo imali 60 zaposlenih, što u izolaciji, što u samoizolaciji, a juče je ta brojka bila 106 - izjavio je direktor KBC-a Sestara milosrdnica Davor Vagić.
U KBC-u Zagreb u utorak je van stroja bilo čak 186, a juče 244 zaposlenih lekara i medicinskih sestara, dok je u KB Dubrava u utorak u izolaciji i samoizolaciji bilo njih 65.
- Naravno da smo zbog toga zabrinuti. Naši pozitivni zaposleni mahom su vakcinisani, tako da imaju ili vrlo blage ili nikakve simptome, ali nezavisno od toga su pozitivni i ne mogu biti na poslu - kaže Ivica Lukšić, direktor KB-a Dubrava.
Zadarska bolnica je već u problemu jer je bolesno 55 zaposlenih, pa je veoma teško sastavljati smene, rekao je direktor Željko Čulina.
Pomoćnik direktora u KBC Zagreb Milivoj Novak kaže da u toj zdravstvenoj ustanovi situacija još nije alarmantna, ali je teško predvideti razvoj situacije, jer su brojevi zaraženih među zaposlenima svakog dana sve veći.
BONUS VIDEO:
PINK PANTERI UHAPŠENI U ATINI: Pala i dva Srbina zbog pljačke prodavnice skupocene odeće
Preporučujemo
ŠVAJCARSKI REGULATOR ODOBRIO LEK: "Regkirona" za lečenje kovida kod odraslih
13. 01. 2022. u 11:22
NOVA RUNDA TESTIRANjA U TJENĐINU: 97 novih slučajeva zaraženih omikron sojem
12. 01. 2022. u 11:32
KLUGE UPOZORAVA: Više od polovine Evropljana će biti zaraženo omikronom
11. 01. 2022. u 12:12
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)