SARAJEVO - NAJVEĆE ETNIČKO ČISTILIŠTE U BiH: Jedino se egzodus sarajevskih Srba nastavio i posle rata

Novosti online

08. 07. 2021. u 13:16

PROF. dr Nenad Kecmanović objasnio je da je Sarajevo u ratu bilo i grad mučenik i grad mučitelj, ali da se o gradu Sarajevu kao gradu mučitelju vrlo malo govorilo.

САРАЈЕВО - НАЈВЕЋЕ ЕТНИЧКО ЧИСТИЛИШТЕ У БиХ: Једино се егзодус сарајевских Срба наставио и после рата

Foto: pixabay

- Danas se o Srebrenici toliko govori i piše kao da u vreme rata u BiH niko nigde drugde nije strada - objasnio je Nenad Kecmanović.

On je izjavio da se jedino egzodus sarajevskih Srba nastavio i posle rata.

- Sarajevo je bilo najveće etničko čistilište u Bosni i Hercegovini - objasnio je profesor Kecmanović.

On je objasnio i da je ubijanje srpskog svata u Sarajevu bio nagoveštaj toga šta čeka Srbe u Sarajevu.

Podsetio je da i da sarajevski Srbi nisu mogli da rade u institucijama, te da su muslimanski kriminalci poput Ćele dobili mogućnost da se iživljavaju nad Srbima u Sarajevu, a njihovo nasilje je bilo odobreno od strane Alije Izetbegovića, odnosno najvišeg muslimanskog političkog vrha.

On je objasnio da je grad Sarajevo bez Srba i Hrvata bilo ostvarenje "Islamske deklaracije" Alije Izetbegovića.

Informativni-politički portali „Sve o Srpskoj“ i „Fakti“ uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Srbiji u beogradskom Pres centru UNS-a organizuju tematsku tribinu pod naslovom „Dekonstrukcija mitova o sarajevskom suživotu i genocidu u Srebrenici“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

TREĆA SREĆA ZA PLAVCE ILI NASTAVAK DOMINACIJE TOBDŽIJA: Čelsi 11 utakmica ne zna za pobedu nad Arsenalom koji ih je dobio dva puta ove godine