INSPEKCIJA OBIŠLA 84 ŠKOLE: Oglasila se ministarka prosvete, ugroženo polaganje završnog ispita
Prosvetni inspektori, opštinski, gradski, pokrajinski i republički, izvršili su do sad nadzor u 84 osnovne i srednje škole u kojima je rad blokiran. Inspekcijski nadzor se nastavlja u i školama u kojima deo nastavnika blokira nastavno-obrazovni proces, saopštilo je Ministasrtsvo prosvete.
Foto N. Karlić
Tim povodom ministarka prosvete prof. dr Slavica Đukić Dejanović je izjavila da blokade u prosveti nisu predviđene zakonom i da svi koji u njima učestvuju moraju da budu svesni da one povlače posledice u skladu sa zakonom.
- Najveću štetu od blokade nastavno-obrazovnog procesa trpe učenici, jer neodržavanjem nastave deca ne stiču znanja, ne pripremaju se za završni ispit na kraju osnovnog obrazovanja i maturske ispite na kraju srednjeg - rekla je ministarka i dodala da je Ministarstvo tražilo od škola uvid u plan nadoknade.
Ona je upozorila da ovakav način ometanja nastavno-obrazovnog procesa može imati za posledicu i produžetak školske godine i uticati na organizaciju prijemnih ispita za upis u specijalizovana odeljenja gimnazija i umetničke škole, završnog ispita koji je planiran za 16, 17. i 18. jun 2025. godine, kao i održavanje maturskih ispita u srednjim školama.
Preporučujemo
PRIPREME U MAJU I JUNU: Za buduće brucoše Fakulteta političkih nauka
13. 02. 2026. u 15:15
GEOGRAFSKI FAKULTET POMAŽE BUDUĆIM BRUCOŠIMA: Izdata zbirka pitanja za upis
13. 02. 2026. u 13:50
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)