NARODNE PESME: Italijanski ansambl Moresca Nova u Novom Sadu izvodi tradicionalne kompozicije
KULTURNI centar Vojvodine "Miloš Crnjanski", u saradnji sa Udruženjem "Dante Aligijeri" iz Vranja, organizuje koncert italijanskog ansambla Moresca Nova u utorak, 15. jula, na platou ispred Kulturne stanice Svilara u Novom Sadu.
foto promo
Ansambl Moresca Nova nastao je 1993. godine kao rezultat istraživanja i proučavanja italijanske narodne tradicije. Nastupao je na trgovima i ulicama širom Italije, Španije, Grčke, Tunisa, Francuske, Kipra, Nemačke, Rumunije, Mađarske, Poljske, Kazahstana, a nekoliko puta i u Srbiji. Dobitnici su druge nagrade na Prvom nacionalnom festivalu popularne pesme - Sgurgola, u oktobru 2009. godine. Izvode mahom ljubavne pesme prožete tradicionalnom seoskom kulturom svog pordučja.
Članovi ansambla su Pietro Laico, Pietro Masciandaro, Renzo Paternoster, Sandro Varvara, Michele Cornacchia, Checco Sossio, Pasquale Barberio, Giuseppe Picciallo i Giuseppe Carlucci.
Preporučujemo
OBELEŽAVANjE DVA VEKA OD OSNIVANjA : Počeli Dani Matice srpske u Sremskim Karlovcima
21. 01. 2026. u 16:33
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)