KONCERT ZA DAN NORVEŠKE: U "Gvarnerijusu" kompozicije Mocarta, Betovena, Sindinga, Svendsena i Bula
U USTANOVI kulture "Gvarnerijus", povodom Nacionalnog dana Norveške (17. maja) nastupiće višestruko nagrađivani mladi umetnici iz ove zemlje - violinista Tor Alvin Vika i pijanista Olaf Andreas Strand.
foto promo
Mladi muzičari, navodi se u najavi, pokrenuli su projekat "Muzička sloboda", kojim žele da skrenu pažnju na to kako su društvene promene u Evropi krajem 18. veka i uspon buržoazije olakšali demokratizaciju pristupa umetnosti i kulturi. Davanjem konteksta muzici koju će izvesti na koncertu u "Gvarnerijusu", pružiće publici mogućnost da sagleda evropski društveni razvoj iz nove perspektive, sa osvrtom na ideju o tome kako smo kao pojedinci pod uticajem naše sposobnosti da se slobodno izražavamo i aktivno učestvujemo u oblikovanju društva u kojem živimo.
Pored repertoara klasičnog perioda (Mocart, Betoven), na programu koncerta su i dela norveških klasika Kristijana Sindinga, Johana Svendsena i Olea Bula.
Preporučujemo
GROTESKNA I HRABRA BAJKA: Promocija knjige "Začarana krv jednoroga" Tanje Milenković
31. 01. 2026. u 18:15
BOGAT SCENSKI ŽIVOT: Izložba povodom 80 godina zaječarskog pozorišta
31. 01. 2026. u 18:10
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)