ZORAN CVIJANOVIĆ DOBITNIK NUŠIĆEVE NAGRADE ZA ŽIVOTNO DELO POZORIŠNOG FESTIVALA U SMEDEREVU:Cvijanović 41. dobitnik značajne nagrade
„Ako je neko Nušićev glumac onda je to naš dragi Zoran Cvijanović Cvija. On je jedan od preretkih koji u svom glumačkom biću imaju prostora da u njima prohoda svaki Nušićev lik. Verujem da se ceo spisak prethodnih dobitnika svesrdno raduje ovakvoj prinovi, koja je odavno već na tom spisku, a sada je samo i zvanično pribrojana. Hvala Zoranu Cvijanoviću na ovakvoj neodoljivoj plenidbi naše pažnje koja će trajati, nadam se, još dugo.“
Smederevo
Ovo stoji u obraloženjužirija iri za dodelu Nušećeve nagrade za životno delo -glumcu komičaru kojeg čine Nebojša Dugalić, dramski umetnik (predsednik žirija), Gordana Đurđević Dimić, dramska umetnica i Miroslav Radonjić, teatrolog i direktor "Sterijinog pozorja"
Nušićeva nagrada za životno delo glumcu-komičaru na 41. "Nušićevim danima" dodeli dramskom umetniku Zoranu Cvijanoviću.
Glavni program festivala „ Nušićevi dani“ održava se u Smederevu od 15. do 21. maja. U takmičarskom programu igraće se pet predstava.
Nagrade najuspešnijim ostvarenjima biće uručene na završnici festivala 21.maja.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)