POČELE PROBE NOVE PREDSTVE U BITEF TEATRU:"Mogućnost zabavljanja kod ptica", u režiji Nikole Isakovića
U BITEF teatru u Beogradu počele su probe predstave "Mogućnost zabavljanja kod ptica", čija je premijera planirana za 15. april. Reditelj je mladi autor Nikola Isaković, dok je produkcija zasnovana na originalnom dramskom tekstu višestruko nagrađivane dramske spisateljice Tijane Grumić.
Arhiva "Večernje novosti"
Ovo će biti i poslednja premijera Bitef teatra u sezoni koja, kao i prethodno izdanje Bitef festivala, na tematskom planu istražuje fenomene posthumanizma i transhumanizma,ekološke katastrofe koje smo sami izazvali, dok se na estetskom planu bavio različitim formama dehumanizacije izvođača na sceni.
Po rečima reditelja, tekst Tijane Grumić nas podseća da svet ne treba da bude antropocentričan. Kako navodi, forma ovog projekta je pozorište predmeta - jedna podvrsta lutkarstva. Glavni protagonisti nisu ljudi, već predmeti koje su ljudi za sobom ostavili. Pored Nikole Isakovića i Tijane Grumić učestvuju i Jovana Matić i Ema Pavlović (dizajn scene i lutaka-objekata), Stevan Golubović (elektromehanika), kao i izvođači-lutkari Mladen Milojković, Danilo Brakočević i Ana Milosavljević.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
REČ JE NAŠ OBRAZ PRED BOGOM: Nagrada "Stevan Raičković" uručena Slobodanu Ristoviću
10. 07. 2026. u 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)