PRETUKAO PA SILOVAO ĆERKU? Osumnjičenom određeno 30 dana pritvora
NAKON saslušanja u Višem javnom tužilaštvu u Zrenjaninu, protiv Janošika Ć. (43), osumnjičenog za silovanje svoje dvadesettrogodišnje ćerke Sonite, pokrenuta je istraga, pa mu je na predlog tužilaštva, sudija za prethodni postupak Višeg suda u Zrenjaninu, odredio pritvor u trajanju do 30 dana.
Foto: B. G.
Kako se sumnja, Janošik je u subotu, poslednjeg oktobarskog dana, u večernjim satima, brutalno silovao svoju ćerku u jednoj napuštenoj udžerici, još uvek se ne zna tačno gde, a onda joj zapretio da ćuti i nikome ne prijavljuje šta se dogodilo.
Očigledno ponižena i povređena, dvadesettrogodišnja Sonita je za silovanje rekla jednoj svojoj prijateljici, koja je slučaj prijavila policiji.
Janošik se nakon gnusnog čina nije vraćao u porodični dom u Surdučkoj ulici Treći red u naselju Bagljaš u Zrenjaninu, nego se skrivao po napuštenim kućama u naselju, gde je i otkriven i uhapšen u ponedeljak 2.novembra u ranim popodnevnim časovima.
Foto: B. G.
Istraga koja predstoji, tek treba da utvrdi detalje monstruoznog čina oca nad svojom ćerkom, da li ju je, kako pričaju neki, tukao i na silu odvukao do napuštene kuće i nakon batina, na silu obljubio.
NIKO NE ZNA GDE JE SONITA
Uzaludan je bio svaki pokušaj da saznamo, da lu se silovana devojka, nakon lekarskih pregleda, vratila u porodilni dom u Surdučkoj ulici.Kuća bez dvorišne kapije, vezan pas koji laje i zaključana ulazna vrata, uz sleganje ramenima u znak neznanja, komšija iz okolnih kućeraka.
Njena majka i Janošikova nevenčana supruga Anita Z. koja je sa mlađom ćerkom u porodičnoj kući u pomenutom naselju u Zrenjaninu, u kojem žive mahom Romi, nije želela ništa da kaže, uz opasku da je u šoku i da se nada da će njena starija ćerka Sonita, biti dobro, ne spominjući pri tom nedelo svog nevenčanog supruga Janošika, za koga komšije i poznanici tvrde da nikada pre, nije bio bahat i nasilan i da ga svi poznaju kao vrednog čoveka, koji je po ceo dan radio razne poljoprivredne poslove u polju.
Preporučujemo
OSUMNjIČEN DA JE SILOVAO ĆERKU Janošik (43) će biti saslušan danas u Zrenjaninu
04. 11. 2020. u 05:00
AKCIJA POLICIJE U ZRENjANINU Uhapšen otac za koga se sumnja da je silovao ćerku
02. 11. 2020. u 12:57
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)