NIJE BILO PRIJAVE NASILJA U PORODICI: Zaštitnik građana pokrenuo postupak zbog ubistva žena u Novom Sadu
ZAŠTITNIK građana je zbog ubistva Gordane T. (53) iz Novog Sada, na sopstvenu inicijativu, na osnovu medijskih informacija, pokrenuo postupak kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova i Ministarstva unutrašnjih poslova.
FOTO:Lj.P.
Od Pokrajinskog sekreterijata Zaštitnik građana traži da u roku od 15 dana obavi nadzor nad stručnim radom Centra za socijalni rad Grada Novog Sada, u ovom slučaju posebno u vezi sa eventualnim prijavama za partnersko nasilje i merama koje su preduzete u cilju zaštite žrtve.
Zaštitnik građana od Ministarstva unutrašnjih poslova traži da mu u istom roku dostavi detaljan izveštaj o postupanju nadležne policijske uprave u konkretnom slučaju, sa posebnim osvrtom na aktivnosti koje su sprovedene od strane policijskih službenika u ovom slučaju i ostvarenoj saradnji sa Centrom za socijalni rad, tužilaštvom i drugim organima po eventualnim ranijim prijavama partnerskog nasilja, kao i da li je takvo postupanje policije bilo u skladu sa obavezama propisanim Zakonom o sprečavanju nasilja u porodici.
Pedesetrogodišnja Novosađanka je, podsećamo, pronađena bez znakova života u svojoj kući u ponedeljak u popodnevnim satima, a za njenu smrt je osumnjičen suprug Nikola T. (55), koji je nakon toga pokušao samoubistvo skokom sa Temerinskog mosta u kanal DTD. Žena je ubijena udarcima po glavi električnom bušilicom.
Delo je kvalifikovano kao teško ubistvo jer postoji sumnja da je počinjeno na svirep i podmukao način, za koje je zaprećena i kazna doživotnog zatvora.
Kako saznajemo, u ovoj porodici nikada nije bilo prijava za nasilje. Komšije koje poznaju bračni par rekli su da se nikada nisu čule svađe iz njihove kuće, niti se po njihovom odnosu i ponašanju to moglo naslutiti.
BONUS VIDEO - JEZIVO! Obistinile se pretnje Jova Bakića: Đilasovci počeli da jure ljude po ulicama
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)