POLICIJA PRIVODI SVEDOKA ČUMETA I OKRIVLJENOG "ZEMUNCA" GORANA RISTIĆA: Suđenje za prvu otmicu "zemunaca"
SUĐENjE za prvu otmicu "zemunaca", kada je 1997. godine kidnapovan Novak Stevanić, a od njegovog oca iz kuće opljačkano 100.000 evra i četiri kilograma zlata, odloženo je danas za početak februara, jer na pretres nije došao jedan od okrivljenih Goran Ristić. Njegov branilac je kazao da ne zna zašto ga nema i da ga je zvao na telefon, ali se ne javlja.
Foto: N.Skenderija
Na suđenje nije došao ni svedok Ljubiša Buha Čume, za kojega sud nema povratnu informaciju da je primio poziv. Ipak, pojavio se drugi svedok Dejan Milenković Bagzi, kojega su doveli policajci iz Jedinice za zaštitu, jer je u programu zaštite svedoka otkako je svedočio na suđenju protiv pripadnika "zemunskog klana".
Punomoćnik oštećenog Novakovog oca Zorana Stevanića Milisav Čogurić tražio je od sudije Dušana Agatonovića da napravi pauzu od tri sata i izda naredbu policiji da se nađu i privedu Ristić i Buha i onda nastavi suđenje, jer se stalno odlaže i odugovlači.
Sudija Agatonović je odgovorio da ne može da izdaje naredbu dan za dan i da posle ima i druge obaveze, pa je suđenje zakazao za 1. februar. Naložio je da se tada privede Goran Ristić preko policijske stanice i da se pozove Ljubiša Buha, uz napomenu da u slučaju neodazivanja sledi i njegovo privođenje.
U ovom procesu sudi se Milanu Radukiću, bivšem policijskom inspektoru, Saši Đajiću bivšem žandarmu, Goranu Ristiću i Nikoli Bajiću, nekadašnjim pripadnicima "zemunskog klana". Radukić i Đajić su optuženi da su u Sarajevskoj ulici zaustavili i legitimisali Novaka Stevanića, a onda ga prebacili u "golfa" koji je vozio pripadnik "zemunskog klana" Ristić i predali ga Dušanu Spasojeviću, vođi "zemunskog klana". Bajić je Novaka, kako je sam priznao u sudu, čuvao u hangaru na Novom Beogradu. Ostali negiraju izvršenje ovog krivičnog dela.
Novaka su "zemunci" tukli, dok nije rekao gde im se u kući nalazi sef, onda je Spasojević otišao sa još nekoliko pomagača, izvadili su sef iz poda, jedva ga otvorili i odneli sav novac i nakit.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
TEŠKA SAOBRAĆAJKA KOD MALOG POŽAREVCA: Udaren pešak koji je pretrčavao auto-put
18. 12. 2025. u 21:31
SAOBRAĆAJNA NESREĆA IZMEĐU KULPINA I RAVNOG SELA: Sumnja se da ima mrtvih
18. 12. 2025. u 19:47
SUĐENjE BELIVUKOJ GRUPI: Prikazani snimci iz Ritopeka na dan ubistva Gligorijevića
18. 12. 2025. u 17:47
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)