VALENTINA, SARA I NJIHOV DEDA BIĆE SAHRANJENI U ISTOM DANU: Tuga u Kovilju, Đorđe jedva skupio snagu da identifikuje ćerkice i oca (FOTO)

Jovanka SIMIĆ

04. 11. 2024. u 11:59

NAJMLAĐE žrtve obrušene nadstrešnice iznad ulaznih vrata u Železničku stanicu, u petak, u Novom Sadu, sestre Valentina (10) i Sara (6) biće sahranjene u utorak u Kovilju, u 13 sati, na mesnom groblju, zajedno sa svojim dedom Đorđem Firićem (53) .

ВАЛЕНТИНА, САРА И ЊИХОВ ДЕДА БИЋЕ САХРАЊЕНИ У ИСТОМ ДАНУ: Туга у Ковиљу, Ђорђе једва скупио снагу да идентификује ћеркице и оца (ФОТО)

Foto Privatna arhiva

On se, čvrsto držeći devojčice za ruke da mu se ne otrgnu i ne istrče na kolosek, zaputio u Loznicu kod drugog dede Branka Matića povodom drugog dana porodične slave Svetog Luke. Ni smrtonosni betonski delovi nadstrešnice koji su iznenada, sa visine od desetak metara pali na njih i smrvili ih, nisu uspeli da raspletu ruke dede i unučica.

Praćeni jaucima rodbine, dva mala i jedan veliki sanduk dopremljeni su u koviljsku kapelu. Najteže je bilo Đorđu, Tininom i Sarinom ocu, koji je pre toga morao da skupi snagu i identifikuje tela kćerki i svog oca čije ime nosi.

- Samo on, od svih nas, video je tela. Mi ostali nemamo snage za to. Od tada nije ni reč progovorio. Svi smo mi još od petka pod sedativima, bez njih ne bismo ni izdržali ovoliku tugu - jedva čujnim glasom rekao nam je Branko Matić, a zatim zajecao: - Srce mi je prepuklo kad mi je jedan spasilac rekao da su prijatelja, Tinu i Saru pod ruševinama našli smrvljene ali s rukom u ruci. Prijatelj ih ni mrtav nije ispuštao.

U kuću porodice Firić neprestano dolaze komšije, znani i neznani meštani Kovilja, naselja sa oko pet hiljada žitelja, tridesetak kilometara udaljenog od Novog Sada. Trostruka nesreća porodice Firić zaparala je svaku dušu.

FOTO:Lj.P.

Porodice Firić i Matić zahvalne su i gradu Novom Sadu koji je doneo odluku da pomogne porodicama i snosi troškove svih sahrana. Pod ruševinama nađeno je 14 žrtava, sedam muškaraca i isto toliko osoba ženskog pola, a troje povređenih i dalje su u kritičnom stanju i za njihove živote bore se lekari u Kliničkom centru Vojvodine. I Javno preduzeće „Čistoća“, u kojem je Đorđe Firić bio zaposlen, ponudilo je pomoć porodici.

- Mnogo nam to znači. Nisu ni oni ovde u Kovilju u dobrom materijalnom stanju, a ja u Loznici živim od invalidske penzije i uzgajanja jagoda – veli Branko.

Dirnulo ga je, kaže, što i njegovi Lozničani izražavaju poštovanje povodom tragedije njegove porodice. Njegova sestra Sanja Lazić javila mu je iz Loznice da joj pošalje slike devojčica i deda Đorđa, da ih uvećaju, odštampaju i istaknu dok na gradskom trgu budu palili sveće za njihove duše.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

POSLE NEKOG VREMENA: Nebojša Pajkić u javnosti- evo kako danas izgleda (FOTO)