MIRO ČULJKOVIĆ VAN ŽIVOTNE OPASNOSTI: Ranjeni šef obezbeđenja "Stefan Brauna" dao iskaz u policiji
MIRO Čuljković, šef obezbeđenja kluba "Stefan Braun" koji je teško ranjen u pucnjavi koja se dogodila pre devet dana, je van životne opasnosti i dao je izjavu u policiji.
Foto: Printskrin
- Miro je van životne opasnosti, dao je izjavu u policiji, a za njegovim pucačem je raspisana poternica - rekla je osoba iz istrage ovog slučaja.
Podsetimo, od pucnjave u beogradskom klubu "Stefan Braun", prilikom koje je izrešetan Miro Čuljković (41), šef obezbeđenja pomenute diskoteke, prošlo je devet dana, a za njegovim napadačem se i dalje traga.
Ovo su detalji o napadaču
Potraga je raspisana za muškarcem o kojem su za javnost poznate tri stvari, a to su da ima 25 godina, nižeg je rasta i da je u trenutku pucnjave bio obučen u crnu majicu kratkih rukava.
Muškarac za kojim se traga je te noći u klubu bio u društvu još trojice muškaraca i jednom ženskom osobom i došao je u sukob sa obezbeđenjem zbog devojke. Na mestu pucnjave nađeno je osam čaura kalibra 7,65 milimetara.
Miru pomogao kolega
Nakon ranjavanja, Mira je drugi radnik obezbeđenja prevezao u Urgentni centar, a u toj bolnici se pojavio i B. T. koji je rekao da je bio u klubu u vreme pucnjave i da mu je potrebna lekarska pomoć. On je, kako saznajemo, u Urgentni ušao sa krvavom majicom, a kako se navodi, imao je i čeono nagnječenje.
Inače, Miro je pogođen u grudi, stomak i butinu.
U međuvremenu Viši sud u Beogradu, na predlog tužilaštva, odredio je pritvor do 30 dana Slavoljubu T. i Nikoli S. koji se sumnjiče da učestvovali u pokušaju ubistva Mira Čuljkovića, šefa obezbeđenja kluba "Stefan Braun".
Sud nije prihvatio predlog da pritvor bude određen i Milici D., koja se sumnjiči da ih je odvezla sa lica mesta i pomogla im da pokušaju da se sakriju od policije.
Dvojici određen pritvor
Podsetimo, svi troje su saslušani i oni su negirali izvršenje krivičnog dela.
Oni su, kako se navodi, negirali da su učestvovali u pucnjavi u kojoj je teško ranjen Miro Č. Milica D., kojoj se stavlja na teret pomoć učiniocima posle izvršenog krivičnog dela, izjavila je da im nije pomagala da pobegnu sa lica mesta i pokušaju da se sakriju.
Dvojici osumnjičenih određen je pritvor do 30 dana, da ne bi uticali na svedoke, da ne bi ponovili krivično delo u kratkom roku i zbog uznemirenja javnosti.
Inače, prošle nedelje Viši sud u Beogradu naložio je raspisivanje poternice za A. Š. i S. V., osumnjičenima za učešće u obračunu u pokušaju ubistva Čuljkovića.
(Telegraf)
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)