SVEDOČENJE FILIPA GOLUBOVIĆA: Nisu me kidnapovali, nego me sklonili u Borču iz jednog razloga
MILOŠ Golubović je moj rođak, a Filipa Cvetanovića poznajem pet godina. Oni mene nisu oteli, nego su me sklonili u jedan stan u Borči, kako me neki ljudi, koji smatraju da im dugujem novac, ne bi pronašli, dok se ne reši situacija. Nije bilo nikakvog kidnapovanja.
Foto MUP
Ovako je juče, kako saznaju "Novosti", u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu svedočio Filip Golubović, za čije kidnapovanje su osumnjičeni Miloš Golubović, Aleksandar Jovanović i Filip Cvetanović. Žrtva je, navodno, ispričala i da ga niko nije tukao, niti ugrožavao na bilo koji način.
- U tom stanu u Borči proveo sam tri i po dana, a okrivljeni su mene tamo sakrili od onih kojima sam dugovao novac - ispričao je, pored ostalog, Filip Golubović. - Ja sam tražio od njih da mi nađu neko mesto gde mogu da se sklonim. Bio sam sam, a i oni su dolazili i obilazili me. Na vratima je uvek bio ključ u bravi i mogao sam da izađem. Izlazio sam povremeno da popušim cigaretu.
Na kraju je zamolio tužioca da pusti okrivljene na slobodu, jer je jednom od njih supruga pred porođajem, a odbio je i da se pridruži gonjenju.
- Posle svedočenja navodne žrtve mogu da kažem da ne postoji krivično delo - kaže advokat Aleksandar Šćekić, branilac Miloša Golubovića. - Otmice nije bilo. Očekujem da se okrivljeni puste da se brane sa slobode. Po svemu sudeći, kidnapovanja nije ni bilo, što je oštećeni detaljno i objasnio.
Beranac Filip Golubović, prema tužilačkom rešenju o pokretanju istrage, otet je 21. avgusta ove godine u Novom Beogradu. Policija ga je pronašla četiri dana kasnije u Borči.
Preporučujemo
AMFETAMIN GA "POSLAO" IZA REŠETAKA: Hapšenje u Sremskoj Mitrovici
15. 09. 2021. u 19:49
SUĐENjE ZA SAČEKUŠU U NIŠU: Veštak analizirao Mitićev DNK na čaurama
15. 09. 2021. u 16:27
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)