PODSTICAJI ZA PROIZVODNJU: Ministarstvo poljoprivrede i Svetska banka organizuju konkurs
MNISTARSTVO poljoprivrede, u saradnji sa Svetskom bankom, organizuje konkurs za bespovratna sredstva, u iznosu od 50 odsto vrednosti prihvatljivih troškova.
Ilustracija / Foto Depositphotos
Ovi troškovi odnose se na unapređenje stočarske i biljne proizvodnje kao i domaće radinosti. Ostalih 50 odsto, obezbeđivaće se u razmeri - 10 odsto sopstveno učešće poljoprivrednika, a 40 kredit kod onih banaka sa kojima resorno ministarstvo ima zaključene ugovore.
Podsticaji podrazumevaju dva programa - podršku za unapređenje konkurentnosti i jačanje veza unutar tržištnog lanca u oblasti primarne poljoprivredne proizvodnje i diverzifikacije dohotka u ruralnim područjima i podrška za unapređenje konkurentnosti i veza unutar tržišnog lanca u oblasti otkupa, prerade i marketinga primarnih poljoprivrednih proizvoda, unapređenje marketinga proizvoda domaće radinosti.
Svi poljoprivrednici koji su registrovani mogu da konkurišu, kao i zemljoradničke zadruge, privredna društva i preduzetnici. Prihvatljive investicije su one koje su usmerene za unapređenje konkurentnosti primarne proizvodnje mleka, mesa, u pčelarstvu i akvakulture.
Preporučujemo
BEOGRADSKA BERZA IMALA MILIONSKI PROMET: Završila dan sa preko 145.780.000 dinara
25. 02. 2026. u 21:41
MOL I JANAF DOGOVORILI USLOVE: Sledi dugoročno testiranje kapaciteta na JANAF gasovodu
25. 02. 2026. u 21:27
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)