SVE VIŠE KOMPANIJA SARAĐUJE SA EMIRATIMA: Srpski IT u Dubaiju
PRISUSTVO na tržištu Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) više od 20 kompanija iz Srbije u oblasti informacionih tehnologija, različitih sektora proizvodnje, trgovine i usluga, sve veći broj srpskih proizvoda u maloprodajnim objektima, intenzivnija saradnja i povezivanje poslovnih zajednica uprkos pandemiji Kovid -19, kao i stavljanje naše zemlje na listu preporučenih destinacija, obeležili su prvu godinu rada Kancelarije Privredne komore Srbije (PKS) u Dubaiju.
Foto: AP
Rezultat aktivnosti jeste i ključna uloga u organizaciji video Blokčejn samita Srbije i UAE, koji će u saradnji sa Privrednom komorom Dubaija biti održan narednog meseca uz učešće velikog broja kompanija i eksperata dve zemlje i Indije.
- Cilj nam je da ovaj samit bude prvi korak u povezivanju budućih poslovnih partnera, kao i da unapredimo saradnju kompanija u inovativnim i brzorastućim tehnologijama i sektorima - rekao je Marko Selaković, šef Kancelarije PKS u Dubaiju. - Ni u vreme pandemije koronavirusa nismo stali, učestvovali smo u obnavljanju aviosaobraćaja između Srbije i UAE, bili smo podrška našim građanima i privrednicima u najtežim trenucima, pružali im informacije važne za uspešno poslovanje.
Zahvaljujući sporazumu sa Savetom slobodnih zona Dubaija i Lukom Abu Dabi i sporazumima koje je krajem oktobra 2019. godine potpisao predsednik PKS Marko Čadež, kompanijama iz Srbije i regiona Zapadnog Balkana omogućeno je brzo otvaranje firmi u slobodnim zonama, kao i niz drugih povlastica.
- Uspostavili smo kvalitetnu komunikaciju i partnersku saradnju sa više privrednih komora, asocijacija i trgovinskih predstavništava, radili na unapređenju prepoznatljivosti i imidža Srbije u Emiratima - podsetio je Selaković.
U planu je, po njegovim rečima, dalje jačanje spoljnotrgovinske saradnje, još veće prisustvo robe i usluga na tržištu Emirata, unapređenje partnerstva i poslovnog povezivanja, ne samo u domenima poljoprivrede, trgovine, i turizma, već i u oblastima inovacija i novih tehnologija.
Preporučujemo
PROJEKAT “MOJA PRVA PLATA”: Informacije o programu i u Vajber zajednici
16. 09. 2020. u 13:34
PROJEKAT PKS: Više od 220 domaćih proizvoda u konkurenciji za "Čuvarkuću"
26. 08. 2020. u 16:11
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)