Država ponudila 100 miliona dinara za poljoprivredno zemljište
Državna Uprava za poljoprivredno zemljište ponudila je ukupno 100,3 miliona dinara preko javnog konkursa
Foto: D. Dozet
Državna Uprava za poljoprivredno zemljište ponudila je ukupno 100,3 miliona dinara preko javnog konkursa a sredstva će biti upotrebljena za radove na zaštiti, uređenju i korišćenju poljoprivrednog zemljišta, objavljeno je na sajtu Uprave.
Državni novac je ponuđen za investicione i geodetsko-tepohničke radove na komasaciji i nabavku nove opreme i iskop bunara za navodnjavanje.
Za novac se može konkurisati i sa studijsko-istraživačkim radovima, programima i projektima za zaštitu i korišćenje, detekcije načina korišćenja i uređenja poljoprivrednog zemljište od značaja za Republiku Srbiju.
Mogu konkurisati gradovi i opštine, fizička lica, fakulteti i instituti, poljoprivredne škole, privredna društva, preduzetnici i zemljoradničke zadruge.
Prijave se Upravi za poljoprivredno zemljište koja je deo Ministarstva poljoprivrede podnose do 6. jula.
Preporučujemo
OVO JE POSAO BUDUĆNOSTI U SRBIJI, A NIJE IT: Profesija koju malo ko bira
28. 01. 2026. u 09:37
VELIKI PROJEKTI: Rusija planira 15 novih postrojenja za retke zemne metale
27. 01. 2026. u 22:45
OVO JE RAZLIKA IZMEĐU ORGANSKOG I VEŠTAČKOG PARADAJZA: Nikada vas više neće prevariti
27. 01. 2026. u 22:00
POSLOVI U VOĆNjAKU PRE KRETANjA VEGETACIJE: Evo šta sve treba da uradite
27. 01. 2026. u 21:58
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)