KUPUJEMO DRONOVE, IMAĆEMO IH DO KRAJA GODINE U SRBIJI Vučić: "Ko ne bude imao ozbiljnu vojsku biće napadnut"

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je došao na sajam radi kupovine dronova i da će do kraja godine oni stići u Srbiju.

КУПУЈЕМО ДРОНОВЕ, ИМАЋЕМО ИХ ДО КРАЈА ГОДИНЕ У СРБИЈИ Вучић: Ко не буде имао озбиљну војску биће нападнут

Printscreen

On je novinarima nakon obilaska sajma naoružanja u Abu Dabiju rekao da je mimo budžeta dosta izdvojeno za vojsku, kao i da se radi na podsticanju domaće industrije i jačanju vojske.

"Krenuo je konkurs za lake jedinice 63. i 72. i imaće između 1.800 i 2.000 vojnika, imaćemo jurišne bataljone, naoružanje i sve što je potrebno za prvo prihvatanje borbe. Imaćemo i tzv. teške jedinice ili združene taktičke grupe gde ćemo imati i haubice, pancire, kubove, igle. To je osnovno, ozbiljno ćemo poboljšati operativno funkcionalne sposobnosti vojske", rekao je on.

On je ponovio da je počela sveopšta trka u naoružavanju i da "jedna Poljska" razmišlja da podigne budžet za vojsku na pet odsto.

"Mi smo na dva odsto, a kako je krenulo, podići ćemo na tri, ko ne bude imao ozbiljnu vojsku biće napadnut. Država će da podigne kapacitet", rekao je Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (260)

IZDAHNUO JOJ NA RUKAMA: Bio je moja najveća ljubav, mnogo mi nedostaje - strašna trauma