DRŽAVNI SEKRETAR MINISTARSTVA PRIVREDE U PARAĆINU: Industrijska zona veliki potencijal za razvoj kraja (FOTO)
POVODOM zajedničkog projekta sa lokalnom samoupravom u Paraćinu tokom kog je rekonstruisana Kajmakčalanska ulica i instaliran srednjenaponski vod, Darko Mitrović, državni sekretar Ministarstva privrede, obišao je u Paraćinu Industrijsku zonu „Zmič“ .
Foto: Z. Rašić
Unapređena infrastruktura u toj zoni predstavlja veliki potencijal za razvoj kraja i otvaranje novih radnih mesta. Omogućeno je snabdevanje električnom energijom za potrebe novih investitora i izgradnje poslovnih objekata, a sa druge strane, rekonstruisana je ulica u izuzetno lošem stanju, koja je jedina veza sa državnim putem i autoputem E 75, naglasio je Mitrović.
- Rekonstruisana Kajmakčalanska ulica dužine je 436 metara, trotoari su površine 2.050 kvadrata, a instaliran srednjenaponski vod dužine 5,2 kilometra omogućava dalje ulaganje u Industrijsku zonu, izgradnju trafo-stanice, a samim tim i otvaranje novih proizvodnih pogona u narednom periodu - istakao je Mitrović.
Na sastanku sa zamenikom predsednika opštine Paraćin Milanom Simićem, načelnicom Uprave za investicije i održivi razvoj opštine Sanjom Popović, članom Opštinskog veća Sašom Ružićem i direktorom Javnog komunalnog preduzeća „Crnica“ Dejanom Stojkovićem, državni sekretar razgovarao je o mogućnostima dalje saradnje.
- Na osnovu naših preliminarnih dogovora, opština Paraćin će pripremiti projektno-tehničku dokumentaciju za kapitalnije stvari u Industrijskoj zoni, kao i u još jednoj radnoj zoni koja se priprema za naredni investicioni period, čime se postavlja čvrst temelj za privlačenje investicija – podvukao je Mitrović.
U opštini Paraćin dosad je završena realizacija pet infrastrukturnih projekata ukupne vrednosti 91.998.369 dinara, od čega je učešće Ministarstva privrede 46.833.234 dinara, dok ostatak predstavlja učešće Opštine.
Preporučujemo
BASTA: Ministarstvo privrede završilo je godinu sa 99,3 odsto izvršenja budžeta
10. 01. 2023. u 15:50
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)