CEPIVO, ALI SAMO UZ PISANU SAGLASNOST: Vakcinacije u domovima za stare
VAKCINISANjE korisnika domova za smeštaj odraslih i starijih biće moguće samo uz pisanu saglasnost te osobe ili njenog zakonskog zastupnika, saopštilo je juče Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije.
Foto Ž. Knežević
Vakcinaciju će, kako se ukazuje, moći da obavljaju zdravstveni radnici iz ustanove ili iz nadležnog Doma zdravlja, uz poštovanje svih zaštitnih mera, nošenja maske i druge zaštitne opreme.
- Vakcinacija mora da se obavlja u dezinfikovanim prostorijama koje su namenjene isključivo za ovu svrhu i prema listi korisnika koju sastavlja i dostavlja ovlašćeno lice - navodi se u saopštenju.
U Ministarstvu ukazuju da proces vakcinacije ne sme ni u jednom trenutku da ugrozi zdravlje ostalih korisnika, a o datumu vakcinacije direktor mora unapred da obavesti resorno ministarstvo.
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)