ELEKTRONSKA KONTROLA PRED SEZONU ODMORA? Evropska komisija odredila rok za primenu novog režima ulaska u EU
07. 12. 2024. u 07:00
Uvođenje sistema nove elektronske kontrole na spoljnim granicama EU teći će postepeno. Evropska komisija predložila je progresivan početak sistema ulazaka i izlazaka (EES). Kada predlog bude odobren i EK odredi datum za početak, države članice imaće rok od 6 meseci da ga primene.
Povezane vesti
U 2026. STUPA NA SNAGU NOVI SISTEM ULASKA U EU: Neće biti besplatan - Ovo su svi detalji
U 2026. GODINI stupa na snagu još jedan novi sistem ulaska u Evropsku uniju - ETIAS.
02. 01. 2026. u 08:26
"HOĆE DA ME SRUŠE": Orban optužio Brisel - "EU želi zemlju po meri Nemačke, Austrije i Francuske"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban optužio je Brisel da planira da sruši njegovu vladu i nametne vlast koja bi otvorila granice za migrante, čime bi, kako tvrdi, pokušali „izvaditi trn iz nokta“ Mađarskoj.
13. 12. 2025. u 19:39
VUČIĆ IZ BRISELA: Sutra da uvedemo sankcije Rusiji i priznamo Kosovo, odmah idemo u EU (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima iz Brisela.
04. 11. 2025. u 17:37 >> 17:46
Najnovije iz rubrike
UŽAS: Ovako izgleda jezero iz kog Priština dobija vodu za piće (FOTO)
GRAĐANI se pozivaju od 13. januara da ne koriste vodu za piće iz tog izvora.
26. 01. 2026. u 19:13
"USTAŠAMA NE RADIM, PA MAKAR MI MILIONE DAO" Prepiska sa Instagrama zapalila mreže - "Živela Republika Srpska Krajina!" (FOTO)
NA DRUŠTVENIM mrežama pojavio se oglas jednog Srbina, vlasnika naloga na kojem se reklamira firma za izgradnju kuća, gde je ponudio svoje usluge, ali kako mu se jedan zainteresovani "nije svideo" on ga je bukvalno oduvao svojim odgovorom, čime je potpuno zapalio internet.
26. 01. 2026. u 18:01
MINISTAR GAŠIĆ PRISUSTVOVAO OBELEŽAVANJU DANA VOJNOG SPORTA Gašić: "Praznik koji simbolizuje snagu, disciplinu, istrajnost i zajedništvo"
MINISTAR odbrane Bratislav Gašić prisustvovao je danas svečanosti povodom obeležavanja Dana vojnog sporta u Atletskoj dvorani u Beogradu.
26. 01. 2026. u 18:01
OČIŠĆEN SPOMENIK GAVRILU PRINCIPU: Skinuta crvena farba koju su prosule blokaderke NVO sektora (FOTO)
SPOMENIK Gavrilu Principu u Finansijskom parku očišćen je danas, nakon što je bio poliven crvenom farbom i oskrnavljen od strane blokadera iz NVO sektora.
26. 01. 2026. u 16:40
KAMIONDŽIJE U NOVOJ STRATEGIJI ZA VIZE? Evropska komisija odgovorila na krizu nastalu ograničenim pravom ulaska u EU vozačima kaomiona
Povodom krize nastale zbog ograničenog prava ulaska kamondžija na teritoriju EU, oglasila se i Evropska komisija.
26. 01. 2026. u 16:26
Komentari (0)