APEL MINISTARSTVA INFORMISANJA I TELEKOMUNIKACIJA: Vodite računa o dostojanstvu žrtve i suzdržite se od senzacionalizma
POVODOM vesti o tragičnom ubistvu male Danka Ilić (2), Ministarstvo informisanja i telekomunikacija je uputilo apel.
FOTO: Novosti
Molbu prenosimo u celini:
U ime Ministarstva informisanja i telekomunikacija, pozivam sve medijske kuće i novinare da prilikom izveštavanja o tragičnom ubistvu dvogodišnje devojčice postupe sa najvećom odgovornošću, poštovanjem i pažnjom.
Važno je da se u ovim teškim trenucima vodi računa o dostojanstvu žrtve i njenih porodica, te da se izbegavaju bilo kakve spekulacije ili neproverene informacije.
Molimo medije da se suzdrže od senzacionalističkog pristupa koji može dodatno uznemiriti javnost i narušiti privatnost porodice žrtve. U ovakvim situacijama, od esencijalne važnosti je da javnost bude informisana sa preciznošću i saosećanjem.
Sada je najvažnije da mediji poštuju Kodeks novinara i etičke standarde pružajući tačne i proverene informacije, a istovremeno štiteći i dostojanstvo.
Hvala na vašoj saradnji i razumevanju.
Mihailo Jovanović,
Ministar informisanja i telekomunikacija
Preporučujemo
DRON IZNAD DEPONIJE NA KOJOJ SE TRAŽI TELO DANKE: U toku pretraga terena (VIDEO)
04. 04. 2024. u 14:13
MINISTAR GAŠIĆ O UBISTVU DANKE ILIĆ: Danas je jako tužan dan za Srbiju, osumnjičeni do detalja opisali zločin (VIDEO)
04. 04. 2024. u 13:51 >> 15:30
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)