NESTVARNE SLIKE: U bajkolikoj Zabregi pod Kučajem zrela malina pod snegom, cvetale bele rade (FOTO)

Зорана Рашић
Zorana Rašić

12. 12. 2022. u 21:28

ZABREGA kod Paraćina sve je češća destinacija planinara i turista zbog prelepog kanjona reke Crnice i ostataka čak desetak srednjovekovnih manastira, a i priroda često ume da iznenadi.

НЕСТВАРНЕ СЛИКЕ: У бајколикој Забреги под Кучајем зрела малина под снегом, цветале беле раде (ФОТО)

Foto: UG "Petrus" Zabrega

Pored divlje višnje koja prkosno raste u nemogućih uslovima, iz kamena takozvane Krstate stene, mnoge biljke rastu i cvetaju u zabreškom kraju kad im vreme nije.

Pre dva dana tamošnje udruženje za negovanje tradicije, umetnost i kulturu „Petrus“ foto –aparatom ovekovečilo je belu radu procvetalu u punom sjaju, u neposrednoj blizini reke.

Foto: UG "Petrus" Zabrega

 

Samo dva dana kasnije, na „Fejsbuk strani“ tog udruženja, ponovo neočekivana slika: zrele  maline rumene se pod tek napadalim snegom i prkose hladnoći.

Foto: UG "Petrus" Zabrega

Meštani kažu da je u njihovoj Zabregi moguće i ono što nije, pa ovakvi prirodni „ekscesi“ za njih nisu neuobičajeni.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ISTORIJSKA ODLUKA! Mečevi imaju ČETVRTINE na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Americi, Kanadi i Meksiku!