NE ŽURE U PREVREMENU PENZIJU: U novoj godini bez gužvi na šalterima Fonda PIO

Ј. Ж. С.

04. 01. 2022. u 10:08

SVAKA Nova godina donosi nove uslove penzionisanja, ali od velikih decembarskih gužvi na šalterima PIO fonda došlo se dotle da su oni poslednjeg dana 2021. bili gotovo prazni.

НЕ ЖУРЕ У ПРЕВРЕМЕНУ ПЕНЗИЈУ: У новој години без гужви на шалтерима Фонда ПИО

Foto P. Milošević

Umesto za pola godine, kao ranije, starosna granica za žene pomerila se za samo dva meseca, a u prevremenu penziju, zbog kaznenih poena, nikome se ne žuri.

U 2022. za prevremeno penzionisanje žena potrebno je 39 godina i osam meseci staža osiguranja, a tu penziju neće moći da ostvare bez navršenih 59 leta. Muškarci u prevremenu mogu sa 40 godina u radnoj knjižici i 59 i po godina života. U starosnu odlaze kao i pre, dok dame sada mogu sa 63 godine i četiri meseca.

I pored smanjenja stope doprinosa za pola procenta očekuju se da će njihova naplata porasti za 7,7 odsto. Postoji stalni trend povećanja izvornih prihoda Fonda doprinosa iz PIO i smanjivanja dotacije iz državnog budžeta. Kasa penzijskog fonda u 2022. imaće gotovo 790 milijardi dinara, a planirana dotacija iz budžeta je samo 15,8 odsto.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju