HRVATSKI KRIMINOLOG PITA: Zašto su Matejevi prijatelji prijavili nestanak tek posle 16 sati?
PENZIONISANI zagrebački kriminolog i stručnjak za potrage Branko Lazarević komentarisao je za hrvatske medije nestanak mladića iz Splita Mateje Periša u Beogradu.
Foto: Fejsbuk/AP Photo/Marko Drobnjakovic
Tom prilikom postavio je pitanje zašto su prijatelji Splićanina čekali satima pre nego što su prijavili njegov nestanak.
Lazarević je za portal „Dnevnik“ izjavio da je važno da se svaki nestanak, posebno kad se dogodi u drugoj državi, odmah prijavi i da se sa svim osobama postupa kao da su osumnjičene.
- Kad god osoba nestane, policiju treba obavestiti odmah, a policija treba da razmotri sve mogućnosti i preduzme baš sve radnje i korake kao da se dogodio najcrnji scenario. U tom smislu, sa svim osobama koje imaju bilo kakvu informaciju o nestaloj osobi takođe treba pristupati kao da se dogodilo najgore - kazao je Lazarević.
On smatra da u slučaju potrage za nestalim Matejem Perišom nije jasno zašto su njegovi prijatelji prijavili nestanak tek 31. decembra oko 18 sati, a mladić je poslednji put viđen skoro 16 sati ranije, 31. decembra oko 2.30. Pita se zbog čega su toliko čekali, a radi se o satima koji su vrlo bitni.
Podsetimo, Matej Periš je to veče bio u klubu „Gotik“ sa svojim prijateljima, ali mu se u jednom trenutku gubi trag.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NAJNOVIJE INFORMACIJE O NESTANKU SPLIĆANINA: Kapetan Zdravković o potrazi za nestalim Matejem Perišom (VIDEO)
03. 01. 2022. u 13:57 >> 14:20
VUČIĆ O NESTANKU MATEJA PERIŠA: Daćemo sve od sebe da pronađemo mladića
03. 01. 2022. u 12:07
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (1)