BOŽE PRAVDE ODJEKUJE SRBIJOM: Počela je nova školska godina, mališani seli u klupe i krenuli u nove pobede (FOTO/VIDEO)
DANAS su u Srbiji osnovci i srednjoškolci ponovo seli u školske klupe uz intoniranje državne himne "Bože pravde".
Foto: D. Milovanović
Mališani su mirno stojeći, na početku prvog časa, slušali državnu himnu, nakon čega su krenuli u osvajanje novih uspeha.
Đaci su u OŠ "Vuk Karadžić" u Ripnju, čiji se deo nalazi i u Prnjavoru, stigli ranije, i u redu ušli u zgradu škole. Učitelji i učiteljice su potom puštali himnu sa laptopova ili mobilnih telefona.
Kod OŠ "Drinka Pavlović" u Beogradu je zabeležena sjajna scena, pošto je kroz grad koji se tek budio odjekivala državna himna koju su pevali mališani.
U školi "Miroslav Antić" u Beogradu deca su sa osmesima došla ispred zgrade, a najradosniji su bili prvaci koji danas kreću u školu.
Ministar prosvete Branko Ružić je danas posetio OŠ "Vladislav Ribnikar", gde je obišao učionice i pogledao kako protiče prvi školski dan u novoj godini.
Ružić je nakon posete školi "Vladislav Ribnikar" posetio i Treću beogradsku gimnaziju.
I mališani u OŠ "Bora Stanković" u Beogradu su školsku godinu započeli, kao i svoji vršnjaci, državnom himnom.
Slične scene su zabeležene i u niškoj OŠ "Miroslav Antić".
I đaci srednje Ekonomsko-trgovinske škole u Smederevu su takođe časove počeli uz himnu "Bože pravde".
Ministar Branko Ružić je za "Novosti" pre tri dana najavio da će od sada tako počinjati školska godina.
- Prvi put u istoriji to činimo i važno je da kao građani poštujemo svoju zastavu, grb i himnu i time na najlepši mogući način čuvamo svoj identitet - rekao je ministar.
BONUS VIDEO: SVETINjA NA OBRONCIMA FRUŠKE GORE: Manastir Beočin nekoliko puta opustošen, danas u punom sjaju
Preporučujemo
VREMENSKA PROGNOZA ZA 1. SEPTEMBAR: Hladni talas se ne predaje, evo kakvo nas vreme očekuje
01. 09. 2021. u 01:04 >> 01:25
BRNABIĆ O POČETKU ŠKOLE: “Batut” će imati poseban tim za vezu sa školama i roditeljima
31. 08. 2021. u 20:47
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)