"ZAPOSLENI NA IZMAKU SNAGE" - Terzić: Klinički centar Crne Gore pred kolapsom
MEDICINSKI direktor Kliničkog centra Crne Gore (KČG) Zoran Terzić izjavio je da su njegove kolege na infektivnoj, internoj klinici i anesteziji na izmaku snaga i pred kolapsom.
Klinički centar Crne Gore
Oko 50 medicinskih radnika iz te ustanove zaraženo je ili u izolaciji, rekao je Terzić za podgorički Dan.
U zdravstvenim ustanovama u Crnoj Gori trenutno se leči 484 obolelih, od kojih je 122 u KČG, a gotovo polovina hospitalizovanih je životno ugrožena.
Lekari i osoblje u KC CG su, kaže Terzić, pod velikim i fizičkim i psihičkim pritiskom, jer već godinu dana leče inficirane, a brinu i da li će doneti virus svojim porodicama.
Terzić je apelovao na građane da sa više razumevanja prihvate aktuelnu epidemiološku situaciju, pokažu strpljenje i poštuju zaštitne mere.
-Kod nas nema razlike između novog soja, borimo se za svakog pacijenta pođednako, ali bez pomoći građana teško ćemo moći da izađemo kao pobjednici iz ovoga - naveo je Terzić.
Preporučujemo
GRADSKI ŠTAB UPOZORAVA: Vanredna situacija u Nišu, preti da pređe u katastrofalnu
04. 03. 2021. u 08:56
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)