KULTURNA PRESTONICA CRNE GORE: Krivokapić prihvata inicijativu da Kotor dobije status grada
Premijer Zdravko Krivokapić prihvatio je inicijativu da se lokalnoj samoupravi u Kotoru, umesto dosadašnjeg oblika opštine, utvrdi status Grada i da se taj grad proglasi kulturnom prestonicom Crne Gore, saopšteno je večeras iz crnogorske vlade.
Foto B. Pantić
Kako se navodi, tokom posete Krivokapića Kotoru, predsednik opštine Vladimir Jokić upoznao je premijera sa problemima sa kojima se taj grad suočava - "od UNESKO statusa, gradnje na Kostanjici, preko projekata bulevara, sportske sale i bazena, do projekta odvođenja i prečišćavanja otpadnih voda".
Krivokapić je tokom posete obišao i Pomorski muzej Crne Gore i Istorijski arhiv Kotora.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)